אודותינו

תיכון שיטים דרכא הינו תיכון שש שנתי המונה כ-280 תלמידים וכ-45 אנשי צוות. בית הספר מוזן ממושב עידן, מושב חצבה, מושב עין יהב, מושב צופר, מושב פארן, צוקים, עין חצבה, מרכז ספיר ועיר אבות. בית הספר נותן מענה לכל ילדי הערבה התיכונה על כל צרכיהם.

ביה"ס הינו בי"ס קהילתי וככזה יש שיתוף פעולה עמוק עם ההורים, אשר מעורבים בנעשה בבית הספר ומגויסים לטובת פרויקטים שונים. כמו כן ישנו שיתוף פעולה מלא עם החינוך הבלתי פורמאלי ויחידת הנוער של המתנ"ס.

בית הספר שואף לפתח בקרב תלמידיו סקרנות וחדוות הלמידה, ערבות הדדית, לקיחת אחריות ויוזמה אישית. ברוח הערבה, דרך תכנית הטיולים, הסמינרים הרב שנתיים ותכנית החגים ומועדים, בית הספר מדגיש את חשיבות הזיקה לארץ ישראל ולזהות היהודית ישראלית, החשיבות לכבד את המורשת הרוחנית-תרבותית של העם היהודי, והחשיבות ולחיזוק הנאמנות לחוקי מדינת ישראל.

כמו כן, בית הספר מקדם את מטרותיו החינוכיות והלימודיות תוך כדי התווית דרך בתחום הערכי חברתי קהילתי ובדרכי למידה והערכה מגוונות יותר. בית הספר מקנה לתלמידיו ידע ואסטרטגיות למידה אשר מקדמים את התלמידים למיצוי העצמי, לפיתוח וצמיחה אישית ולפיתוח יכולות ומיומנויות, וזאת בכדי ליצור אוכלוסיית תלמידים לומדים אשר ממשים תהליכי חשיבה, מפתחים כלים ביקורתיים וחושבים באופן יצירתי.

כל זאת בשיתוף פעולה פורה ויעיל עם צוות המורים ועובדי בית הספר אשר פועלים לילות כימים לטובת רווחתם האישית של התלמידים .

אנו מאמינים כי בית ספר אשר מטפח אוירה משפחתית חמה ותומכת תוך קיומו של דיאלוג פורה בין כל באי ביה"ס, כאשר הוא שם לנגד עיניו את טיפוח המצוינות וסיוע לכל תלמיד על ידי תפירת חליפה אישית וייחודית, יכול לממש את מטרותיו החינוכיות, לימודיות וערכיות. כל זאת מתוך תפיסה חינוכית הרואה את התלמיד כאדם המביא עמו עולם שלם משלו, ובו בזמן עומדת על גבולות, לקיחת אחריות ולמתן כבוד לזולת.