דף לקהילת שיטים דרכא – חודש דצמבר

אנו בתחילת השליש השני של שנת הלימודים תשע"ח. שליש זה מצטיין ברצף של למידה עם מעט חופשות.

יצאנו לחופשת חנוכה ב-13/12 בתום שבוע גדוש באירועים: יום המורה – בהובלת וועד ההורים הנמרץ שלנו, אשר התחיל בהתכנסות באמפי וברכות לכלל הצוות החינוכי מפי ראש המועצה, מר אייל בלום, עופרי וגפן – נציגות מועצת התלמידים, אורית שלכט – יו"ר ועד ההורים ואנוכי. לאחר מכן נכונה לנו הפתעה גדולה – מתיחת הפנים שעבר חדר המורים שלנו . הצוות החינוכי נהנה מארוחת בוקר מפנקת מעשה ידי וועד ההורים וממשיך ליהנות מחדר מורים מאיר פנים שנעים לשהות בו.

ליציאתנו לחופשת חנוכה קדמו פעילויות חוץ בית-ספריות של שכבת ט' ויום של למידה אחרת לתלמידי שכבות ט-י, יום מוקאתון. למידה דרך mooc הינה דרך חדשה ללמידת קורסים אוניברסיטאים באופן מקוון. מהו mooc

זה המקום להודות לנירי, רכזת התקשוב של בית הספר שפעלה במלא המרץ להצלחת האירוע: גייסה צוות מורים, דרבנה את התלמידים לקחת חלק, גם אם זו התנסות חדשה והם נרתעים מהתנסויות חדשות וחשפה אותנו לקידמה, לדרך בה אנשים רבים בעולם כולו לומדים , לדרך בה תלמידינו ילמדו בעתיד.

טרם יציאתנו לחופשה ציינו את חג החנוכה  בפעילות בשעות הבוקר: מרוץ הלפיד המסורתי לתלמידי החטיבה העליונה ופעילות מגוונת לתלמידי חטיבת הביניים אשר כללה בין השאר פעילות מדעית ומחפשים את המטמון. כל הפעילויות ביום זה היו בסימן חנוכה. ובערב במסיבת חנוכה לכלל תלמידי ביה"ס בהובלת שכבת יב' והמחנכות מעין ודלית. אני מבקשת להודות לצוות בית הספר אשר הכין והוביל יום למידה שונה ומגוון להנאת התלמידים. כמו-כן אני מבקשת להודות ליעל חביב מהיחידה הסביבתית של המועצה האזורית על תרומת היחידה למשתתפים במרוץ הלפיד ועל ההופעה ספארטקס בה צפו בהנאה רבה תלמידי חטה"ב.

בחודש הקרוב אנחנו נכנסים לתקופת בגרויות החורף. תלמידי יא-יב בלווי מוריהם יהיו עסוקים בלמידה אינטנסיבית לקראת המתכונות והבגרויות . אנו זקוקים לעזרתכם ההורים  בעידוד ודרבון ילדיכם ללמידה. אני מאחלת לכולם הצלחה גדולה במבחני החורף.

ומה עוד צפוי לנו בחודש הקרוב?

בימי שלישי הקרובים תלמידי שכבת ט' ייסעו לחווה החקלאית שליד תחנת יאיר וימשיכו לעבוד יחד עם החוקרים על עבודות החקר במדעים. את הפרויקט מוביל צוות המדעים של ביה"ס בשיתוף עם צוות החווה החקלאית בראשות דר' עודד קינן.

ביום ד' -27/12 - תלמידי שכבות ט-י ייסעו לביקור ב"רטורנו" – כפר גמילה מהתמכרויות. ביקור זה בהובלת יועצות ביה"ס הינו חלק מתכנית המניעה השנתית. שותפים לפעילות זו גם התחנה הטיפולית, רכזת הטיפול בפרט ודרכא.

ביום א' -  31/12 – תלמידי שכבת י' יצאו לסיור לימודי באזור מצדה וים המלח. הסיור  מתמקד בלמידה בינתחומית: שילוב תחומי גיאוגרפיה והיסטוריה, בהנחיית יעל זלצר-מורה לג"ג וחנן וטל מצפון – מורים להיסטוריה. הסיור יודרך ברובו ע"י תלמידים שיצאו לסיור הכנה באזור.  

ועוד באותו שבוע – בימים ב' ו-ד' תלמידי שכבות ט',י' יעסקו במשך יום שלם בנושא צריכת אלכוהול: מידע בנושא, שיחות לגבי הרגלי השתייה של הנוער אצלנו ובכלל, עמדות הנוער בנושא וכו'. את הסדנאות יעבירו חבריהם לשכבה אשר השתתפו בסדנאות עמיתים ביוטבתה בחודש שעבר.

ביום ו' 5/1 – יתקיימו מבחני מועד ב' לתלמידים הזכאים לכך. תלמיד זכאי למועד ב' רק אם נעדר ממועד א' מסיבה מוצדקת (מחלה, מיונים לצבא או לשנת שירות, טסט, אירוע משפחתי מדרגה ראשונה)

ביום א' – 14/1 – יתקיים יום הכנה ראשון לשכבת י' לקראת גדנ"ע חיל-האוויר . פעילות זו היא חלק מהכנת תלמידינו לקראת שירות צבאי משמעותי.

הסמסטר הראשון של שנה"ל תשע"ח יסתיים בתאריך 25/1 ואילו חלוקת תעודות המחצית תתקיים ביום רביעי 31/1. אני מצפה מכם ההורים לדאוג לכך שתלמידי ז-י  יגיעו לביה"ס לפעילות המתוכננת ולאפשר לנו לקיים יום מיוחד לציון סוף המחצית וחלוקת התעודות. תלמידי שכבת יא' יעבדו ביום זה וביום שלאחריו, באירועי "היום הפתוח במו"פ", כמיטב המסורת, על מנת לגייס כספים לטובת ההכנה למסע לפולין. למחרת , יום חמישי 1/2 הוא היום הפתוח במו"פ יום חג הערבה, ותלמידי ביה"ס נהנים מיום חופשי על מנת להסתובב במו"פ ולהכיר את אחד התחומים בו הערבה מצטיינת – המחקר והפיתוח החקלאי.

עם סיום מחצית א' ובגרויות החורף המערכת הבית-ספרית צפויה להשתנות. עדכון מסודר יצא לקראת מועד החלפת המערכת.

בסוף החודש ניפרד מלס סטון, איש המחשבים של בית הספר , הפורש לגמלאות. לס ליווה את בית הספר למעלה מעשרים שנה, נתן מענה לכל התלמידים ולכל צוות ביה"ס והשתדל לפתור כל בעיה שנוצרה בתחום המיחשוב. הוא ליווה אותנו עם כניסת בחינות הבגרות המתוקשבות ופתר את הבעיות הרבות שעלו כתוצאה מכך. למעשה לס ליווה אותנו מהרגע שהמערכות השונות הפכו למערכות מתוקשבות ואינטרנטיות. אני מאחלת ללס הנאה רבה מהפרישה, מקווה שכעת ימצא זמן לחלוק עם משפחתו בארץ ומעבר לים.

עם כתיבת שורות אלה, חשוב לי להדגיש כי חלק ניכר מהפעילויות החוץ בית-ספריות כבר אחרינו אך עדין מתוכננים עוד סיורים לימודים וסמינרים חברתיים-ערכיים. על מנת לקיים את כל המתוכנן גבית תשלומי ההורים צריכה לעמוד על 100% גביה. במידה ולא נצליח לעבוד ביעד, ניאלץ לדחות קיומם  של סיורים מתוכננים עד לסיום הגביה. אני מבקשת מכל משפחה להזדרז ולשלם את תשלומי ההורים.

מאחלת לכולנו המשך עשיה חינוכית ענפה, חווייתית ומעניינת, בהצלחה בבגרויות החורף

דיתה בראונשטיין

מנהלת בית הספר

https://drive.google.com/open?id=1DPCDMyyy6FwsAN6WpYfGAkQowRY3H5ob