דף מידע מחצית א

שבט תשע"ט, ינואר 2019

 

לקהילת שיטים דרכא שלום וברכה!

הנה הסתימה לה מחצית א' וזה זמן מצוין לעצור לרגע להסתכל בגאווה לאחור  על העשייה העניפה לה זכו תלמידינו במהלכה וכמובן לפרט את הצפוי בתקופה הקרובה.

בזמן כתיבת שורות אלה, אנחנו נמצאים בעיצומן של בגרויות החורף איתן מתמודדים תלמידי י"א-י"ב, ונראה שהם עושים זאת בהצלחה.

מורי ביה"ס זמינים לתלמידים הן בשעות ביה"ס והן בשעות אחה"צ והערב, מתגברים את הלמידה לקראת המתכונות והבגרויות ולעיתים קרובות גם לקראת בחינות שגרתיות. ישנם לא מעט מורים אשר מזמינים את תלמידיהם ללמידה אצלם בבית בשעות אחה"צ ובסופי שבוע. אני גאה במורים שלנו על המסירות והאכפתיות האינסופיים  וחשוב לי שגם אתם תכירו ותדעו על הערוץ הפתוח הקיים בין צוות ביה"ס לתלמידים.

בשבוע שעבר תלמידי שכבת י' סיימו הכשרה בת 10 שעות של מגישי עזרה ראשונה. קורס זה, המחויב ע"י משרד החינוך, הינו חלק מהמחויבות החברתית לה נדרש כל תלמיד במדינת ישראל.

במסגרת שיעורי האנגלית נפגשו תלמידי י'-י"ב בקבוצות של 5 יח"ל עם אלכס, סטודנט מרואנדה שסיפר לתלמידים את סיפורו האישי בצל רצח העם שהתרחש ברואנדה בשנת 1994 (כתבה על אלכס הופיעה גם בעלון ערבות האחרון).

תלמידי שכבת ז' – זכו לפעילות חווייתית עם מדריכים שהגיעו לביה"ס ממרכז הארץ, במסגרת תכנית חדשה אליה נכנסנו העוסקת באנגלית מדוברת, ושיפור כישורי השיחה בשפה האנגלית. אני מודה לסו, רכזת האנגלית על דחיפת ביה"ס להיכנס לתכנית חשובה זו.

תלמידי שכבת ט' התחילו את תהליך המעברים לקראת המעבר לחטיבה העליונה: הצגתי לתלמידים את משמעות המעבר מחטיבת הביניים לחטיבה העליונה, בעיקר מבחינת הדרישות הלימודיות וההתנהגותיות. בהמשך נקיים ערב מגמות לכלל תלמידי השכבה והוריהם.

ציינו את ט"ו בשבט בדרכים שונות ומגוונות: בעזרת ועד ההורים, הקדשנו את ההתכנסות השבועית להוקיר ולהודות  ל-5 אנשים חשובים אשר עושים רבות למען כלל באי ביה"ס אלה הם המאבטחים שלנו עדנה, ורד ואלון , אורן - אב הבית וירון – איש הניקיון שלנו. בזכותם ילדנו מגיעים למקום נעים, נקי ובטוח. בזכותם אנחנו, צוות ההוראה, יכולים להיות פנויים לעשיה החינוכית. ברכנו אותם ונתנו להם מתוצרת הערבה. הם התרגשו מאד. בנוסף בחלק מהכיתות נערך סדר טו בשבט.

השבוע  תלמידינו יקבלו את תעודות המחצית. חלוקת התעודות תתקיים ביום רביעי, 30/1/19 בשעות הבוקר (עד השעה 12:00) , כאשר כל שכבה בחרה את המקום בו תתקיים את חלוקת התעודות. בתום חלוקת התעודות, התלמידים יפוזרו בהסעות לבתיהם ויוכלו להגיע עם הוריהם לתערוכה החקלאית של יום המו"פ.

ביום חמישי 31/1 לא יתקיימו לימודים סדירים על מנת לאפשר לתלמידינו לקחת חלק בחגיגת הערבה המסורתית. פרטים נוספים על חלוקת התעודות יישלחו ע"י המחנכים. במהלך ימי המו"פ תלמידי שכבת י"א יעבדו בתחנת יאיר, כחלק ממימון ההכנה והמסע לפולין. מאחלת לתלמידים ימי חג מהנים ומשמעותיים.

בשבוע הבא תיכנס לתקפה מערכת הלימודים של מחצית ב'. במערכת שינויים גדולים מן המתוכנן בשל היעדרות ממושכת של חנן, המורה להיסטוריה, אשר נפצע לפני למעלה מחודש . היעדרותו הממושכת מחייבת אותנו להיערך באופן מייטבי הן בחטיבה העליונה לקראת בגרויות הקיץ והן בחטיבת הביניים. כאשר חנן יחזור לאיתנו, יתכן שינוי נוסף של המערכת. מאחלים לחנן החלמה מהירה ומלאה.

בשבוע 3-8/2/19 מציינים במערכת החינוך בארץ "שבוע גלישה בטוחה". במסגרת זו עו"ד מירית לחוביצר תיפגש עם תלמידי חטה"ב ותשוחח איתם על הסכנות ברשת.

חודש פברואר הוא בסימן הטיולים השנתיים של בית הספר. השנה כלל התלמידים , למעט תלמידי שכבת י"א, יטיילו באזור הדרום. תכנית זו היא חלק מתכנית הטיולים השש-שנתית של בית הספר. כמיטב המסורת, גם השנה ניעזר בכם, ההורים הן בתחום המינהלות והן כמלווים. יש לנו הזכות שהורי תלמידינו שמחים לקחת חלק ולעזור להוציא לפועל את הטיולים השנתיים. פרטים על הטיולים, כולל ציוד נדרש, מופיעים באתר בית הספר. חשוב לי להדגיש כי על מנת שנוכל להוציא את הטיולים ואת שאר הפעילויות המתוכננות לפועל, יש להזדרז ולהשלים את תשלומי ההורים. כיום ניתן לשלם את תשלומי ההורים גם באופן מקוון דרך הקישור הבא: מערכת התשלומים ערבה תיכונה.  תלמיד שאינו יכול להצטרף לטיול מסיבה בריאותית יהיה זכאי להחזר של החלק היחסי של עלות הטיול שאינו הוצאה קבועה (לינה, כלכלה, כניסה לאתרים).

במקביל לטיולים השנתיים, תלמידי שכבת י"א יצאו לסמינר הכנה למסע לפולין. הסמינר, בן 3 ימים בהובלת מדריכי המסע לפולין, יתפרס על פני כל הארץ. מנסיונינו, תהליך ההכנה הוא חלק חשוב ומשמעותי מאד לקראת המסע עצמו.

מיד לאחר הטיולים השנתיים תלמידי שכבת י"ב ישתתפו ביומיים של הכנה לקראת המסע לפולין, בביה"ס.

עם חזרתינו מהטיולים השנתיים, נקיים ערב מגמות לתלמידי שכבת ט' והוריהם, לקראת המעבר לחטיבה העליונה. פרטים נוספים יישלחו להורים לקראת המועד.

בגלל הקדמת הבחירות, ועל מנת לאפשר לתלמידי י"ב הזכאים להצביע ולהשתתף באירוע חשוב זה, דחינו את היציאה לפולין של שכבות י"א-י"ב. התלמידים ומלוויהם יצאו למסע לפולין ביום ה' 10/4.

לקראת קיומן של הבחירות הכלליות, יוזמת מועצת התלמידים שלנו, פאנל בחירות עם נציגי מפלגות שונות ובסיומו תלמידינו יתנסו בבחירות "דמה". פאנל הבחירות יתקיים ביום ב' 4/3 . פרטים נוספים נפרסם לקראת המועד.

ביום ג' 12/3 יתקיים במערכת החינוך ברחבי הארץ תרגיל למידה בשעת חירום. במהלך תרגיל זה, יתרגלו התלמידים למידה דרך האינטרנט. תרגיל זה הינו חלק משאר התרגילים שאנו מקיימים במסגרת ההיערכות לשעת חירום (כמו תרגילי פינוי בשל רעידת אדמה או תרגיל ירידה למקלט). מעורבותכם, ההורים ועידוד ילדיכם לקחת חלק פעיל בתרגיל, חשובה ביותר.

החל מיום ד' 13/3 ביה"ס ייכנס ל"כוננות פורים": מדי בוקר נתכנס באמפי ל"בוקר טוב- כללי" פורימי במיוחד. ושיא האירועים יהיה כמובן ביום ג' 19/3 בהפנינג פורימי בשעות הבוקר בהובלת מועצת התלמידים ובמסיבת פורים בשעות הערב בהובלת שכבת י"ב בשת"פ עם מח' הנוער.

בצד כל המפורט לעיל אנו ממשיכים בלמידה השוטפת, הקניית מיומנויות, ערכים, תכניות ייעוציות ועוד.

 

כפי שבולט מדף זה, העשייה בבית הספר שלנו אינטנסיבית ביותר, הן בתחום הלימודי/פדגוגי והן בתחומים הערכיים, ייעוציים, חברתיים. אני מאמינה כי החינוך מושתתת הן על העשייה האקדמית והן על העשייה החברתית ערכית, ומתוך אמונה זו נבנית התכנית הרב שנתית שלנו.

מאחלת לכולם סיום מוצלח של המחצית , המשך הנאה משלל הפעילויות שביה"ס מציע וכמובן חג ערבה שמח.

דיתה בראונשטיין

מנהלת בית הספר.