דף קשר - חודש אפריל

דף קשר שישי – חודש אפריל
לקהילת תיכון שיטים דרכא שלום וברכה,
בעת כתיבת שורות אלה אנו נמצאים באופן רשמי בחופשת הפסח, אף על פי כן תלמידי החטיבה העליונה ומוריהם נמצאים בבית הספר כמעט מדי יום ללמידה ותרגולים לקראת בחינות המתכונת והבגרות אשר יתחילו זמן קצר לאחר החזרה מהחופשה. אני מודה לצוות ביה"ס אשר מוכן לוותר על ימי החופשה על מנת לקדם את התלמידים ולהביאם באופן מייטבי לקו הגמר.
טרם היציאה לחופשה השתתפו תלמידי ביה"ס במספר פרוייקטים חשובים:
תלמידי שכבת ט' הפעילו את הדוכנים ואת הפעילויות השונות ביום המדע – אשר התקיים זו השנה החמישית במתחם המו"פ. התלמידים נרתמו למשימה ,היו משמעותיים ביותר ותרמו להצלחת האירוע. מעורבותם של התלמידים ביום זה מתאפשרת כחלק משיתוף הפעולה שנרקם בין התלמידים וחוקרי המו"פ בתהליך החקר המדעי שהתקיים במחצית א' . עבודות חקר נבחרות ישתתפו ביריד עבודות חקר ארצי של המינהל לחינוך התיישבותי (משרד החינוך) אשר יתקיים במכמורת ב-.10/4
תלמידי פרויקט המצויינות משכבות ז-ח השתתפו בפרויקט "אמץ אתר" של רשות העתיקות וסייעו בעבודת השימור של אתר עין מרזב הסמוך לעין יהב. נפגשו עם ארכאולוג, שוחחו על חשיבות השימור, ממצאים, תקופות היסטוריות וכן שיחזור מבנה מהתקופה האיסלמית וחיפוש כתובות חרוטות על אבנים. זו היתה למידה משמעותית וחוויתית עבור התלמידים. תודה למרכז הקהילה בערבה על מימון הפעילות.
תלמידי שכבת יא' יצאו למסע "משואה לתקומה" – מסע בן 4ימים בו התלמידים מבקרים באתרים שונים לאורכה ולרוחבה של הארץ ולומדים הן על השואה והן על תקומת עם ישראל בארצו. מסע משמעותי זה הוא חלק מהכנתם של התלמידים למסע לפולין אשר יתקיים בשנה הבאה.
תלמידי קבוצת גפן – כתה ז' – חברו לחבריהם מביה"ס "שקד" מקרית טבעון ויצאו איתם לטיול שנתי במדבר יהודה.
תלמידי ח-יב השתתפו בהרצאות ובסדנאות בנושא מיניות – במסגרת התכנית הייעוצית של ביה"ס שהועברו ע"י שלומית הברון וסנדי בשרטי בעלות המיזם החברתי לחינוך מיני "מידע אמין על מין".
מפגשי הורים-תלמידים הצפויים בתקופה הקרובה :
16/4ערב חשיפה לקראת המעבר לתיכון לתלמידי שכבת ט' והוריהם.
– 23/4החל מהשעה 13:30יתקיים יום ההורים למחצית ב.' הפעם יום ההורים יהיה מוכוון מורי המקצוע.

עם חזרתינו מהחופשה ישלח להורים קישור לטבלת הרשמה לפגישות עם המורים השונים המלמדים את ילדיכם. אני רואה ביום זה הזדמנות חשובה למפגש של כל תלמידי עם מוריו , בנוכחות ההורים. זו המהות של המשולש תלמיד-הורה-מורה בו אני כל כך מאמינה. אני פונה בזה אליכם ההורים להגיע עם ילדיכם למפגשים חשובים אלה, ולהקפיד להירשם אליהם מראש.

עם החזרה לביה"ס , מחופשת הפסח צפויים מספר אירועים חשובים . אנא רשמו ביומניכם את התאריכים הבאים:
10/4מפגש ראשון של הגדנ"ע לתלמידי שכבת י' . נציגי שכבת ט' ישתתפו ביריד עבודות חקר במכמורת.
12/4יום הזיכרון לשואה ולגבורה. הטקס האזורי המרכזי יתקיים באולם ע"ש רוזנטל בשעה .10:00
18/4יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל. הטקס יתקיים בשעה 0900באולם הספורט. לאחר מכן תלמידי חט"ע ייסעו לבתי העלמין ביישובים – לייצג את ביה"ס בטקסים ואילו תלמידי חטה"ב משוחררים לבתיהם ומוזמנים כמובן להגיע לטקסים בלווי הוריהם.
– 23/4ערב הורים למחצית ב.'
- 23-24/4תלמידי שכבת י' ישתתפו בקורס "מחלץ קל" אשר מכשיר אותם לסייע במקרים של צורך בחילוץ בעקבות רעידות אדמה.
במהלך חודש זה מתחילות בחינות המתכונת של תלמידי יא-יב. הורים אנא היו ערניים ומודעים לתאריכי הבחינות של ילדיכם.
סיורים לימודיים וערכיים המתוכננים לחודש הקרוב:
24/4סיור מצוינות לתלמידי ז-ח מחוץ לערבה.
- 24-25/4תלמידי שכבת יב' יצאו לסמינר אזרחות בירושלים.
- 29/4תלמידי שכבת י' יוצאים לסיור ביד ושם. סיור זה מתאפשר הודות לשיתוף פעולה עם שותפות 2000 ואני מודה על כך.
כפי שרואים מדפי הקשר, ביה"ס מקפיד לקיים למידה מחוץ לכתה/מחוץ לבי"ס – דרך הסיורים הלימודיים הרבים והמגוונים להם זוכים כל התלמידים. על מנת להמשיך ולקיים גם את הסיורים הנ"ל, אני חוזרת ומבקשת אם טרם שילמתם את תשלומי ההורים לשנה זו, הזדרזו והשלימו זאת. תהיה אפשרות לשלם באמצעות המחאות במהלך יום ההורים ב-.23/4
בתחילת חודש מרץ קלטנו לשורותינו את תמי טאולו מחצבה לתפקיד – אשת המחשבים של בתי הספר. לתמי ידע רב בתחום ואין לי ספק שתאפשר לנו לתת מענה לצרכים העולים בתחום זה (דוגמת בחינות בגרות מתוקשבות, שיעורים מקוונים ועוד). תמי תיתן מענה לשני בתי הספר.
בעת כתיבת שורות אלו נתבשרנו על כניסתו של אלעזר פויכטנגר לניהול מח' החינוך ושל אפרת שחר שתהה סגניתו.
אני מאחלת לאלעזר ולאפרת הצלחה רבה בתפקיד.
לאחר חופשת הפסח אנחנו נכנסים לתקופת הלימודים האחרונה של שנה זו. תקופה זו היא ההזדמנות לצמצום פערים לימודים, והשלמת מטלות, ולהימנע ככל הניתן ממבחני קיץ.
אנו חוזרים לתקופה החמה של השנה מבחינת מזג האוויר, וחשוב לנו לשמור על תקופה זו כתקופת למידה
משמעותית ורגועה. אני מבקשת לחדד מספר נהלים עליהם נקפיד הקפדה יתרה בתקופה שנותרה עד תום שנת הלימודים:
א. חובת נוכחות בשיעורים – נקיים מעקב קפדני על נוכחות התלמידים בביה"ס במהלך יום הלימודים. התגובהעל "הברזות" תהיה ידוע ההורים באופן שוטף והשלמת השיעור בסוף יום לימודים או בשעת .חשוב לילהדגיש כי הדרישה לנוכחות מלאה במהלך כל שעות היום הינה הנחיה ברורה וחד משמעית של משרד
החינוך. היעדרויות מרובות יחייבו אותנו לדווח על בעיית ביקור סדיר – על כל המשתמע מכך.
ב. שימוש בטלפונים סלולריים במהלך השיעור אסור בהחלט (למעט שימוש לצרכים לימודים- ובאישור המורה המלמד). עפ"י התקנון, זכותו של המורה לקחת את הטלפון שנעשה בו שימוש אסור ולהשיבו בתום יום הלימודים להורי התלמיד.
ג. קוד לבוש וחולצת ביה"ס – על כל תלמידי ביה"ס להופיע בלבוש הולם ומכבד מוסד חינוכי: אין להופיע
בגופיה (מכל סוג שהוא) אין לבוא לביה"ס במכנס קצרצר וחושפני (בנות ובנים כאחד). אין להסתובב יחפים
בביה"ס – תלמידים אשר מתקשים להקפיד על כך – אני ממליצה שינעלו נעלים סגורות ולא סנדלים. תלמידי חטה"ב מחויבים להגיע עם חולצת ביה"ס (חולצה חלקה אינה קבילה). תלמיד אשר לא יקפיד על הכללים לא יוכל להיכנס ולהשתתף בשיעורים .אני מצפה מהתלמידים והוריהם להקשיב להערות הצוות החינוכי ולכבד אותן.
אני מבקשת מכם, ההורים לשוחח עם ילדיכם על חשיבות ההקפדה על הכללים הנ"ל. כללים אלה עוזרים לנו לשמור על המסגרת הבית-ספרית ולקיים לימודים בסביבה נעימה ומכבדת המאפשרת לכולם ללמוד.
ברצוני לאחל לך ולבני משפחתך חג אביב שמח,
כאשר הכל מסביב ירוק ופורח,
שיהיה חג מלא שמחה,
יחד עם חברים ובני משפחה.
שתתמקדו בטיולים, בבילויים ותיהנו מחג החירות,
ותשאירו מאחור את הניקיונות והעבדות.
בשמי ובשם צוות בית הספר,

דיתה

קובץ: